آرایشی بهداشتی تفریحی ورزشی خدمات مسافرتی رستوران قست فود فرهنگی آموزشی کالا و غیره sale

 

پرداخت اینترنتی چیست؟

پرداخت اینترنتی به پرداختن پول از طریق اینترنت، در قبال دریافت کالا یا خدمات اطلاق می شود به طوری که این پرداخت بدون نیاز به حضور فیزیکی در بانک یا فروشگاه و از طریق اینترنت انجام شود. در واقع خریدار با استفاده از کارت بانکی خود می تواند از اینترنت خرید کند و پول آن را همان موقع پرداخت نماید.

 

فرآیند پرداخت اینترنتی

مدیران سایت های اینترنتی با بانک ها قراردادی می بندند و به این ترتیب پول با همکاری بانک از طریق اینترنت از حساب مشتری به حساب مدیر سایت واریز می شود.
در حال حاضر بانکهای ملت، سامان، پارسیان، ملی، اقتصاد نوین و پاسارگاد این امکان را فراهم آورده اند که افراد بتوانند با استفاده از کارت های بانکی تحت شتاب، خرید اینترنتی انجام دهند. یعنی این بانک ها به عنوان دروازۀ پرداخت یا درگاه پرداخت یا در اصطلاح Gateway عمل می کنند.


این به این معنی نیست که فقط کارت های همین 5 بانک قابلیت خرید اینترنتی را دارد، بلکه به این معناست که این بانکها امکاناتی را فراهم کرده اند که بتوان با کارت سایر بانک ها نیز خرید اینترنتی کرد و این امکانات خود را در اختیار فروشگاههای اینترنتی قرار داده اند.
به این ترتیب شما پس از اطمینان از کالا یا سرویس سایت مورد نظر خود می توانید پول آن را به صورت آنلاین پرداخت نمایید.با چه کارت هایی می توان خرید اینترنتی کرد

کارت بانک های ملی، صادرات، پارسیان، سامان، اقتصاد نوین، پاسارگاد، ملت، کشاورزی، توسعه صادرات و صنعت و معدن و بانک سینا امکان خرید اینترنتی دارند.

 

کارت بانک های پست بانک، تجارت رفاه، سپه، مسکن، کارآفرین و سرمایه فعلاً قابلیت خرید اینترنتی ندارند.

 

پارامتر های لازم برای خرید اینترنتی

در هنگام خرید اینترنتی 4 پارامتر کارت بانکی از شما پرسیده می شود که در عکس زیر کنارشان ستاره قرمز زده شده است.

 

در ادامه به بررسی تک تک این پارامترها می پردازیم:

1- شماره 16 رقمی درج شده بر روی کارت: این شماره در کارت همه بانک ها، بر روی کارت درج شده است. نمونه شماره کارت درج شده بر روی کارت های بانک ملی در عکس زیر آمده است.

 

2- رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم: رمز خرید اینترنتی، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاههای خود پرداز ATM وارد می نمائید متفاوت می باشد. حتی این رمز با رمز اینترنت بانک که حساب خود را از طریق اینترنت چک می کنید، نیز متفاوت است. 

در اکثر بانک ها زمانی که کارت خود را تحویل می گیرید، رمز خرید اینترنتی ندارید. برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی یکی از کارهای زیر را انجام دهید:

1- اکثر بانک ها امکان تعریف رمز خرید اینترنتی را در دستگاههای ATM خود قرار داده اند. به دستگاه خودپرداز بانک خود مراجعه کنید. کارت خود را وارد کنید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را تعریف کنید.

2- به شعبه بانک خود مراجعه کنید و بگویید می خواهم رمز خرید اینترنتی دریافت کنم. اگر بانکتان بانک خوبی باشد حتماً راهنمایی می شوید.

 

3- کد CVV2 : کد CVV2 به صورت یک عدد 3رقمی (و به ندرت 4رقمی) مانند شمارۀ 16 رقمی حک شده روی کارت، بر روی اکثر کارت ها حک شده است. مثلاً روی کارت های بانک های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و... به صورت یک عدد 3رقمی حک شده است. یا در برخی کارت های بانک ملی 4 رقمی است و عکس آن را در زیر مشاهده می نمایید.

در برخی کارت های بانک تجارت، کد CVV2 به صورت رقم 17، 18 و 19 بعد از 16رقم شماره کارت حک شده است.

4- تاریخ انقضاء : تاریخ انقضاء هم روی اغلب کارت های بانکی حک شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد، نگران نباشید. از عدد 12 به جای ماه و از 99 به جای سال انقضای کارت استفاده نمایید.
 

توضیحات تکمیلی  درباره پرداخت با استفاده از کارت بانکی شما

وقتی روی دگمه خرید کلیک می کنید به صفحه بانک ملت به صورت زیر هدایت می شوید. به این صفحه اصطلاحا درگاه پرداخت اینترنتی گفته می شود.

 

در تصویر  فوق:

1-   مشخصات پذیرنده و مبلغ قابل پرداختبه این قسمت خوب توجه کنید. در اینجا نام پذیرنده که حتما باید "گروه وب سایت های کلیک" باشد و مبلغ قابل پرداخت که به صورت ریال به شما نشان داده می شود را می توانید ببینید.

2-صفحه کلید ایمناز آنجایی که شما یک پرداخت مالی را می خواهید انجام دهید و برای انجام این کار باید تمامی موارد امنیتی را رعایت کنید لذا به شما توصیه می کنیم که از این قسمت یعنی صفحه کلید ایمن برای ورود اطلاعات خود استفاده کنید. زیرا که اطلاعات وارد شده به وسیله این قسمت به وسیله ابزار های هک و ویروس ها قابل ردگیری نیست.

3-   شماره کارتهمان شماره 16 رقمی روی کارت شما می باشد.

4 -رمز اینترنتیاین رمز با رمز کارت فرق دارد. در صورتی که این رمز را در اختیار ندارید، در هر زمان می توانید با مراجعه به نزدیکترین دستگاه خودپرداز بانک مربوط به کارت آن را دریافت کنید . دقت داشته باشید که برای مثال اگر صادر کننده کارت شما بانک ملی است شما برای دریافت رمز اینترنتی خود فقط می توانید از طریق خود پردازهای بانک ملی اقدام کنید و نه هیچ بانک دیگر به این معنی که هر کارت باید در خود پرداز بانک صادر کننده استفاده شود. ( از گزینه تغییر رمز و انتخاب رمز اینترنتی یا رمز دوم میتوانید اینکار را انجام دهید )

5-رمز دوم: (CVV2) : در پشت کارت شما و معمولا نزدیک به خط پهن و تیره رنگ قرار دارد. و نیز به صورت عددی 3 یا 4 رقمی می باشد.

6-تاریخ انقضامعمولا در سمت جلویی کارت درج شده است. بعضی بانک ها مثلا بانک ملی، تاریخ تولید را روی کارت نوشته اند که شما می توانید آن را به علاوه 5 کرده و تاریخ انقضا را بدست آورید. مثال تاریخ تولید کارت: 01/ß------92 تاریخ انقضای کارت: 01/97

7-حروف تصویراین حروف را باید دقیقا مانند آن چه که می بینید وارد کنید.

8-پرداخت - انصرافدر صورتی که تمایل به پرداخت داشتید دکمه ی "پرداخت" و در غیر این صورت "انصراف" را بزنید.

 

مشکلات احتمالی پرداخت اینترنتی

سیستم پرداخت اینترنتی توسط بانک های عامل به گونه ای طراحی شده است که هم ایمن باشد و هم ساده و کمترین نیاز به راهنمایی را برای خریدار ایجاد نماید. اما با این وجود برخی اوقات ممکن است مسائلی در هنگام خرید اینترنتی به وقوع بپیوندد.

مثلاً ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود. معمولاً بدترین حالتی که ممکن است به وقوع بپیوندد این است که پول از حساب شما کسر شود، ولی به حساب فروشنده واریز نشود. اما نگران نباشید. در این حالت معمولاً پول شما در حساب های حد واسط بانک است.

نهایتاً خود بانک می باید مغایرت ها را رفع کند. منتظر بمانید و اگر تا 48 ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه با پشتیبانی سایت فروشنده و یا بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس بگیرید تا مغایرت برطرف شود.

مرجع: وب سایت بانکی.آی آر

 

پرداخت از طریق کارت به کارت یا واریز نقدی

پرداخت از طریق کارت و بانک یکی از روش های متداول و راحت برای پرداخت هزینه می باشد. شماره حساب و کارت های شرکت در  زیر برای راحتی شما دوستان ارایه می شود.

 

مشخصات حساب بانک ملی به نام بهنام سموئی :

شماره حساب : 0102524981006

شماره کارت :  3376 0548 9913 6037

مشخصات حساب بانک ملت به نام محمد رضا کرباسی : 

شماره حساب: 4874390534 

شماره کارت: 5038 9278 3379 6104

 

لطفا پس از پرداخت رسید خود را به آدرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ایمیل و یا شماره 88282066 فکس نمایید و یا با شماره های دفتر تماس گرفته و مشخصات پرداخت خود را اعلام نمایید. توجه فرمایید که پس از ثبت سفارش تنها ۲۴ ساعت برای پرداخت فرصت دارید. همچنین می توانید پرداخت خود را از طریق فرم ثبت پرداخت به اطلاع ما برسانید.

 

با کلیک آف ارزانتر کلیک کنید

کلیک آف بزودی در شهر های مختلف کشور همراه شما خواهد بود.